Wzmacniacze gitarowe

eRaty Santander Consumer Bank

nasze aukcje allegro Dla podróżnych zwrot podatku VAT
Wzmacniacze gitarowe

Wzmacniacze gitarowe zwane inaczej wzmacniaczami elektroakustycznymi i piecami gitarowymi przeznaczone są do wzmacniania sygnału pochodzącego z gitary elektrycznej, lub dowolnego instrumentu muzycznego wyposażonego w przetwornik elektroakustyczny. Spora część wzmacniaczy gitarowych wyposażona jest w dodatkowe układy przetwarzające, które mają za...

Wzmacniacze gitarowe zwane inaczej wzmacniaczami elektroakustycznymi i piecami gitarowymi przeznaczone są do wzmacniania sygnału pochodzącego z gitary elektrycznej, lub dowolnego instrumentu muzycznego wyposażonego w przetwornik elektroakustyczny. Spora część wzmacniaczy gitarowych wyposażona jest w dodatkowe układy przetwarzające, które mają za zadanie modyfikować dźwięk, takie jak przester czy pogłos. 

Wzmacniacze gitarowe - rodzaje

Wybór odpowiedniego wzmacniacza gitarowego jest sporym wyzwaniem. Na rynku dostępne są trzy główne rodzaje piecyków gitarowych - lampowe, tranzystorowe i hybrydowe. Wzmacniacze gitarowe lampowe należą do najpopularniejszych. Ich działanie opiera się na lampach elektronowych. W przypadku tego typu piecyków gitarowych przester występuje w przedwzmacniaczu i w końcówce mocy. To sprawia, że przy dużym nagłośnieniu otrzymujemy bardzo wysoką, zaawansowaną jakość dźwięku. W przypadku pieców gitarowych tranzystorowych, zarówno przedwzmacniacz, jak i wzmacniacz mocy są oparte na tranzystorach (półprzewodnikowych elementach elektronicznych, wzmacniających sygnał). Ostatnim rodzajem wzmacniaczy gitarowych są piece gitarowe hybrydowe. Tego typu wzmacniacz do gitary elektrycznej łączy zazwyczaj lampowy przedwzmacniacz i tranzystorowy wzmacniacz mocy - jest to tzw. hybryda standardowa. Takie połączenie umożliwia uzyskanie bardzo dużej mocy przy zachowaniu stosunkowo niewielkiego ciężaru wzmacniacza. 

Wzmacniacze gitarowe - czym się kierować podczas zakupu?

Pierwszym krokiem podczas zakupu wzmacniacza gitarowego powinno być dopasowanie piecyka do rodzaju gitary - wzmacniacze gitarowe w połączeniu z konkretnymi modelami gitar elektrycznych brzmią różnie. Wybór konkretnego modelu piecyka gitarowego jest zatem w pełni uzależniony od naszych preferencji brzmieniowych. Ważne jest jednak nie tylko brzmienie, ale i moc. Jeśli gra na gitarze to Twoja pasja i poszukujesz wzmacniacza gitarowego wyłącznie do domowych warunków, piecyk 10 - 15W powinien być zadowalający. Jeśli jednak grasz w zespole, zwłaszcza takim, w którym pojawia się również perkusja, wzmacniacz do gitary elektrycznej powinien posiadać przynajmniej 40W. Zwolennikom ciężkich brzmień dedykowany jest wzmacniacz gitarowy o mocy 60 - 80W. Wyposażając się w tego typu sprzęt, warto sugerować się nie tylko ceną, ale i jakością, która przekłada się na brzmienie. Wzmacniacz gitarowy wyposażony w większe głośniki pozwala uniknąć zniekształceń dźwięku przy głośnym graniu. 

Stając przed wyborem wzmacniacza gitarowego, warto dopasować rodzaj pieca do gatunku muzyki, jaki preferujemy. Dzięki temu osiągniemy brzmienie, o jakim marzymy.

Więcej

Wzmacniacze gitarowe Jest 77 produktów.

na stronę