Harmonijki ustne i melodyki

Katalog

Włączone filtry:
  Dostępność
  Stan:

  eRaty Santander Consumer Bank

  nasze aukcje allegro Dla podróżnych zwrot podatku VAT
  Harmonijki ustne i melodyki

  Harmonijka ustna na myśl przywodzi muzykę bluesową, folkową, country i jazzową. Uwielbiasz tego typu muzyczne klimaty i chcesz rozpocząć swoją przygodę z graniem? A może gra na harmonijce ustnej jest Twoją pasją i poszukujesz profesjonalnego sprzętu? W ofercie naszego sklepu internetowego gama24.pl znajdziesz produkty renomowanych firm muzycznyc...

  Harmonijka ustna na myśl przywodzi muzykę bluesową, folkową, country i jazzową. Uwielbiasz tego typu muzyczne klimaty i chcesz rozpocząć swoją przygodę z graniem? A może gra na harmonijce ustnej jest Twoją pasją i poszukujesz profesjonalnego sprzętu? W ofercie naszego sklepu internetowego gama24.pl znajdziesz produkty renomowanych firm muzycznych, które pozwolą Ci osiągnąć brzmienie, o jakim marzysz.

  Harmonijka ustna dla początkujących - jaką wybrać?

  Harmonijka ustna to instrument, który jest dedykowany zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Tego typu instrument cieszy się niezmiennie rosnącym uznaniem wśród osób, które lubią wyraziste dźwięki. Harmonijka ustna zaliczana jest do instrumentów dętych. Gra na niej jest stosunkowo prosta, oparta na oddechu - grający dmucha lub wciąga powietrze, osiągając konkretne dźwięki za sprawą wprawienia w drżenie stroików (małych blaszek) znajdujących się wewnątrz instrumentu. Jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę z organkami ustnymi zdecyduj się na harmonijkę ustną diatoniczną - ten rodzaj nadaje się do wszystkich stylów muzycznych, w związku z czym idealnie nadaje się dla osoby początkującej, poszukującej swojej muzycznej drogi.   Profesjonalna harmonijka ustna - osiągnij perfekcyjne brzmienie

  Gra na harmonijce ustnej jest Twoją pasją? Jeśli poszukujesz profesjonalnej harmonijki ustnej, w asortymencie naszego sklepu znajdziesz produkty, które spełnią Twoje oczekiwania, dając równocześnie możliwość rozwijania umiejętności muzycznych. W ofercie naszego sklepu muzycznego znaleźć można harmonijki ustne w różnych tonacjach oraz kategoriach. Asortyment został wzbogacony o harmonijki ustne diatoniczne, chromatyczne, oktawowe oraz tremolo. Harmonijki ustne diatoniczne dedykowane są zarówno początkującym, jak i profesjonalistom - wszystko dzięki temu, że ten rodzaj organków ustnych ma szerokie zastosowanie. Najczęściej typ ten stosowany jest do gry muzyki bluesowej, folkowej i bluegrassowej. Profesjonalne harmonijki ustne chromatyczne oparte są na całej skali chromatycznej, tzn., że interwały pomiędzy dźwiękami wynoszą pół tonu. Ten typ instrumentu dedykowany jest muzyce jazzowej i ulicznej, jednak stopniowo jest wypierany przez bardziej uniwersalne harmonijki ustne diatoniczne ze strojem Richtera. Harmonijka ustna tremolo to odmiana harmonijki diatonicznej z cechą charakterystyczną - dla każdego tonu dostępne są zawsze dwa jednakowo nastrojone stroiki. W wyniku tego powstaje klasyczny, drgający efekt tremolo. Ten rodzaj instrumentu dętego jest dłuższy niż tradycyjne harmonijki ustne, a dźwięk nawiązuje brzmieniem do akordeonu. Ostatnią grupą profesjonalnych harmonijek ustnych są harmonijki oktawowe. Podobnie, jak tremolo, tak i harmonijki oktawowe wywodzą się z harmonijek diatonicznych. Mają podwójne stroiki, a interwał pomiędzy dźwiękami wynosi jedną oktawę. 

  Jeśli jesteś pasjonatem bluesa, gra na harmonijce ustnej z pewnością trafi w Twój muzyczny gust. Chcesz rozpocząć przygodę z harmonijką ustną lub jesteś profesjonalistą poszukującym sprawdzonych produktów w najlepszej jakości? W naszej ofercie znaleźć można szereg rodzajów harmonijek ustnych renomowanych producentów, między innymi firmy Hohner. Dzięki temu każdy pasjonat może wybrać sprzęt, który zapewni mu brzmienie, o jakim marzy.

  Więcej

  Harmonijki ustne i melodyki Jest 28 produktów.