Używane akordeony

eRaty Santander Consumer Bank

nasze aukcje allegro Dla podróżnych zwrot podatku VAT
Używane akordeony

Akordeon to instrument zaliczany do grupy aerofonów (czyli takich, w których wibratorem dźwięku jest słup powietrza zamknięty w przestrzeni rezonansowej, uaktywniany za pomocą zadęcia) lub instrumentów dętych. Akordeon jest rodzajem harmonii, której działanie opiera się na stroikach przelotowych. Ten charakterystyczny instrument występuje w dwóc...

Akordeon to instrument zaliczany do grupy aerofonów (czyli takich, w których wibratorem dźwięku jest słup powietrza zamknięty w przestrzeni rezonansowej, uaktywniany za pomocą zadęcia) lub instrumentów dętych. Akordeon jest rodzajem harmonii, której działanie opiera się na stroikach przelotowych. Ten charakterystyczny instrument występuje w dwóch rodzajach. Można wyróżnić akordeony klasyczne - z klawiaturą klawiszową po prawej stronie i guzików odpowiadających za akordy i dźwięki basowe po lewej oraz akordeony guzikowe, gdzie, jak nazwa wskazuje, klawisze zostały zastąpione guzikami. 

Akordeony używane - na co zwrócić uwagę?

Akordeon, podobnie, jak każdy instrument, potrzebuje wprawy ze strony grającego. Jeśli rozpoczynasz przygodę z tym instrumentem, zdecyduj się na akordeon używany. Taka opcja bez wątpienia będzie atrakcyjna pod względem finansowym. Na co zatem zwrócić uwagę wybierając używane akordeony? Przede wszystkim zbyt niska cena powinna wzbudzić podejrzenia - akordeon jest zaawansowanym instrumentem o złożonej strukturze, nie należy zatem do najtańszych. To rzecz jasna nie oznacza, że każdy instrument w dobrej cenie będzie nieodpowiednio zakonserwowany. Dlatego istotne jest, by przed zakupem akordeonu używanego zwrócić uwagę zarówno na brzmienie, jak i ogólny wygląd. Instrument, który np. przez wiele lat nie był używany może zapewniać ładne brzmienie, jednak po krótkim, jednak intensywnym użytkowaniu mogą pojawić się usterki, np.; w postaci odklejania się klap służących do wytłumienia dźwięku, co z kolei wpływa na melodyczność instrumentu.

Akordeony włoskie czy niemieckie - jaki rodzaj wybrać?

Rozpoczynając przygodę z akordeonem, stajemy przed dylematem, jaki rodzaj instrumentu wybrać. Warto zwrócić uwagę na miejsce produkcji, gdyż wpływa to na ogólne brzmienie. Akordeony włoskie posiadają inną rejestrację basów. Niektóre modele mogą posiadać również dodatkowe stroiki, za sprawą których akordeony włoskie mają brzmienie o jedną oktawę wyższe niż akordeony niemieckie. Po zdecydowaniu się na brzmienie, jakie chcemy osiągnąć, podyktowane tym, jaki rodzaj muzyki chcemy grać (biesiadną, folkową, walczyki francuskie, jazz, czy muzykę klasyczną), kolejnym krokiem jest wybór modelu. Akordeony są dość ciężkimi instrumentami, zwłaszcza jeśli decydujemy się na grę na stojąco. Jeśli chcemy pokusić się o akordeon zapewniający różnorodne brzmienie, należy zaopatrzyć się w instrument z dużą ilością chórów. Wybierając akordeony używane, warto zwrócić uwagę na to, czy jest on czterochórowy (najpopularniejszy), dwu, czy trzy. Jeśli już rozpoczęliśmy przygodę z tym instrumentem i chcemy uzyskać bardziej zaawansowane brzmienie, zdecydujmy się na akordeon pięciochórowy. Pamiętajmy jednak, że ilość chórów przekłada się na wagę i wielkość instrumentu. Poszukując akordeonu używanego możemy natknąć się także na akordeony kanałowe - ten model instrumentu wydaje nieco bardziej “szlachetne” brzmienie. 

Innym z kolei bardzo ważnym kryterium w wyborze odpowiedniego akordeonu jest jego rozmiar. Popularne rozmiary to rozpoczynające 40, 48 basowe modele, następnie 60-, 72- i 80-basowe akordeony, oraz typowe 120-ki czyli duże akordeony dla osób dorosłych o wzroście od 160cm.

Akordeon 80 basów to najczęściej wybierany rozmiar akordeonu w naszym sklepie gama24.pl - jest to przeważnie lekki, niemiecki akordeon Weltmeister lub Royal Standard ( Meteor, Caprice, Serino, Stella, Amigo, Ramona ).

Wybierając używany akordeon, warto zwrócić uwagę nie tylko na markę i typ instrumentu, ale również na jego ogólny stan brzmieniowy. Jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę z tym instrumentem, skorzystaj z porady specjalisty pracującego w sklepie muzycznym.

Więcej

Używane akordeony  Jest 58 produktów.

na stronę