Instrumenty dęte

Katalog

eRaty Santander Consumer Bank

nasze aukcje allegro Dla podróżnych zwrot podatku VAT
Instrumenty dęte

Instrumenty dęte

Instrumenty dęte W tej kategorii nie ma produktów.

 • Saksofony
 • Klarnety

  Klarnety

 • Trąbki

  Trąbki

 • Flety proste i poprzeczne

  Flet - jaki to instrument? Zalicza się go do grupy instrumentów dętych drewnianych. Klasyczny flet występuje w postaci cienkiej, pustej w środku rurki. Najbardziej popularnymi modelami tego instrumentu są flet prosty, chętnie wybierany przez osoby, które chcą rozpocząć przygodę z instrumentami i muzyką, znajdujący zastosowanie w podstawowym wykształceniu muzycznym, np. w szkole oraz w muzyce dawnej, folkowej i flet poprzeczny, który jest instrumentem charakterystycznym dla muzyki poważnej. 

  Flety proste - czym się charakteryzują

  Flet prosty zwany fletem podłużnym jest jednym z najprostszych instrumentów muzycznych i wywodzi się od ludowej fujarki, a jego konstrukcja jest do niej zbliżona. Ze względu na prostą formę gry, flet podłużny stanowi podstawowy instrument szkolny na zajęciach wychowania muzycznego. Obecnie flety proste mają dźwięki podstawowe c lub f i są produkowane zarówno z drewna, jak i plastiku. Jeśli chcemy osiągnąć miękkie brzmienie o prostym tembrze, należy zdecydować się na flet drewniany - zazwyczaj wykonany z drewna klonu lub gruszy. Pierwszy rodzaj fletu drewnianego zalecany jest do gry zespołowej, z kolei flet drewniany wykonany z gruszy jest dedykowany głównie osobom preferującym grę w pojedynkę. W ofercie sklepów muzycznych znaleźć można również flety drewniane wykonane ze śliwy, bukszpanu, jesionu i hebanu. 

  Flety poprzeczne - co warto o nich wiedzieć?

  Flet poprzeczny zwany wielkim najczęściej wykonany jest z drewna lub metalu. Instrument ten dostępny jest w skali od c¹ lub h małego do d4 i zaliczany jest do instrumentów nietransponujących, czyli takich, w których zapis nutowy jest taki sam jak realny wydawany dźwięk. Flety poprzeczne są instrumentami o najwyższej skali ze wszystkich instrumentów dętych. Sprawdzają się zarówno w muzyce rozrywkowej, jazzowej, jak i symfonicznej. Do najbardziej znanych i najważniejszych odmian współczesnego fletu poprzecznego zaliczyć można krótki flet piccolo o brzmieniu wyższym o jedną oktawę od klasycznego fletu poprzecznego, flet altowy i sopranowy. Do XX wieku flety poprzeczne były fletami drewnianymi. Obecnie wykonuje się je z metali, głównie z niklu, srebra, złota, a nawet platyny - materiał, z jakiego instrument został wykonany bezpośrednio wpływa na jego brzmienie, dlatego zdarza się łączenie surowców, np. flet poprzeczny z drewnianym ustnikiem i metalową pozostałą częścią. Tego typu zabieg sprawia, że instrument brzmi nieco ciszej i cieplej niż klasyczny flet.

  Flety proste i poprzeczne zaliczane są do aerofonów wargowych. Oznacza to, że w celu wydobycia dźwięku z instrumentu, grający dmie w ustnik, w wyniku czego powietrze w komorze rezonacyjnej fletu rozdziela się na dwa strumienie. Jeden z nich uchodzi przez szczelinę instrumentu, a drugi zostaje poddany wibracji, przepływając przez prostą rurkę. Jeśli chcesz rozpocząć przygodę z muzyką, flet będzie idealnym wyborem. • Akordeony
 • Harmonijki ustne i...

  Harmonijka ustna na myśl przywodzi muzykę bluesową, folkową, country i jazzową. Uwielbiasz tego typu muzyczne klimaty i chcesz rozpocząć swoją przygodę z graniem? A może gra na harmonijce ustnej jest Twoją pasją i poszukujesz profesjonalnego sprzętu? W ofercie naszego sklepu internetowego gama24.pl znajdziesz produkty renomowanych firm muzycznych, które pozwolą Ci osiągnąć brzmienie, o jakim marzysz.

  Harmonijka ustna dla początkujących - jaką wybrać?

  Harmonijka ustna to instrument, który jest dedykowany zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Tego typu instrument cieszy się niezmiennie rosnącym uznaniem wśród osób, które lubią wyraziste dźwięki. Harmonijka ustna zaliczana jest do instrumentów dętych. Gra na niej jest stosunkowo prosta, oparta na oddechu - grający dmucha lub wciąga powietrze, osiągając konkretne dźwięki za sprawą wprawienia w drżenie stroików (małych blaszek) znajdujących się wewnątrz instrumentu. Jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę z organkami ustnymi zdecyduj się na harmonijkę ustną diatoniczną - ten rodzaj nadaje się do wszystkich stylów muzycznych, w związku z czym idealnie nadaje się dla osoby początkującej, poszukującej swojej muzycznej drogi.   Profesjonalna harmonijka ustna - osiągnij perfekcyjne brzmienie

  Gra na harmonijce ustnej jest Twoją pasją? Jeśli poszukujesz profesjonalnej harmonijki ustnej, w asortymencie naszego sklepu znajdziesz produkty, które spełnią Twoje oczekiwania, dając równocześnie możliwość rozwijania umiejętności muzycznych. W ofercie naszego sklepu muzycznego znaleźć można harmonijki ustne w różnych tonacjach oraz kategoriach. Asortyment został wzbogacony o harmonijki ustne diatoniczne, chromatyczne, oktawowe oraz tremolo. Harmonijki ustne diatoniczne dedykowane są zarówno początkującym, jak i profesjonalistom - wszystko dzięki temu, że ten rodzaj organków ustnych ma szerokie zastosowanie. Najczęściej typ ten stosowany jest do gry muzyki bluesowej, folkowej i bluegrassowej. Profesjonalne harmonijki ustne chromatyczne oparte są na całej skali chromatycznej, tzn., że interwały pomiędzy dźwiękami wynoszą pół tonu. Ten typ instrumentu dedykowany jest muzyce jazzowej i ulicznej, jednak stopniowo jest wypierany przez bardziej uniwersalne harmonijki ustne diatoniczne ze strojem Richtera. Harmonijka ustna tremolo to odmiana harmonijki diatonicznej z cechą charakterystyczną - dla każdego tonu dostępne są zawsze dwa jednakowo nastrojone stroiki. W wyniku tego powstaje klasyczny, drgający efekt tremolo. Ten rodzaj instrumentu dętego jest dłuższy niż tradycyjne harmonijki ustne, a dźwięk nawiązuje brzmieniem do akordeonu. Ostatnią grupą profesjonalnych harmonijek ustnych są harmonijki oktawowe. Podobnie, jak tremolo, tak i harmonijki oktawowe wywodzą się z harmonijek diatonicznych. Mają podwójne stroiki, a interwał pomiędzy dźwiękami wynosi jedną oktawę. 

  Jeśli jesteś pasjonatem bluesa, gra na harmonijce ustnej z pewnością trafi w Twój muzyczny gust. Chcesz rozpocząć przygodę z harmonijką ustną lub jesteś profesjonalistą poszukującym sprawdzonych produktów w najlepszej jakości? W naszej ofercie znaleźć można szereg rodzajów harmonijek ustnych renomowanych producentów, między innymi firmy Hohner. Dzięki temu każdy pasjonat może wybrać sprzęt, który zapewni mu brzmienie, o jakim marzy.

 • Akcesoria do...

  Akcesoria