Instrumenty dęte

Katalog

eRaty Santander Consumer Bank

nasze aukcje allegro Dla podróżnych zwrot podatku VAT
Instrumenty dęte

Instrumenty dęte

Trąbki, Saksofony, Klarnety, Puzony, Waltornie, Tuby, Flety, Eufonie, Tenory, Suzafony

Instrumenty dęte W tej kategorii nie ma produktów.

 • Saksofony
 • Klarnety

  Klarnety

 • Trąbki

  Trąbki

 • Flety proste i poprzeczne

  Flet - jaki to instrument? Zalicza się go do grupy instrumentów dętych drewnianych. Klasyczny flet występuje w postaci cienkiej, pustej w środku rurki. Najbardziej popularnymi modelami tego instrumentu są flet prosty, chętnie wybierany przez osoby, które chcą rozpocząć przygodę z instrumentami i muzyką, znajdujący zastosowanie w podstawowym wykształceniu muzycznym, np. w szkole oraz w muzyce dawnej, folkowej i flet poprzeczny, który jest instrumentem charakterystycznym dla muzyki poważnej. 

  Flety proste - czym się charakteryzują

  Flet prosty zwany fletem podłużnym jest jednym z najprostszych instrumentów muzycznych i wywodzi się od ludowej fujarki, a jego konstrukcja jest do niej zbliżona. Ze względu na prostą formę gry, flet podłużny stanowi podstawowy instrument szkolny na zajęciach wychowania muzycznego. Obecnie flety proste mają dźwięki podstawowe c lub f i są produkowane zarówno z drewna, jak i plastiku. Jeśli chcemy osiągnąć miękkie brzmienie o prostym tembrze, należy zdecydować się na flet drewniany - zazwyczaj wykonany z drewna klonu lub gruszy. Pierwszy rodzaj fletu drewnianego zalecany jest do gry zespołowej, z kolei flet drewniany wykonany z gruszy jest dedykowany głównie osobom preferującym grę w pojedynkę. W ofercie sklepów muzycznych znaleźć można również flety drewniane wykonane ze śliwy, bukszpanu, jesionu i hebanu. 

  Flety poprzeczne - co warto o nich wiedzieć?

  Flet poprzeczny zwany wielkim najczęściej wykonany jest z drewna lub metalu. Instrument ten dostępny jest w skali od c¹ lub h małego do d4 i zaliczany jest do instrumentów nietransponujących, czyli takich, w których zapis nutowy jest taki sam jak realny wydawany dźwięk. Flety poprzeczne są instrumentami o najwyższej skali ze wszystkich instrumentów dętych. Sprawdzają się zarówno w muzyce rozrywkowej, jazzowej, jak i symfonicznej. Do najbardziej znanych i najważniejszych odmian współczesnego fletu poprzecznego zaliczyć można krótki flet piccolo o brzmieniu wyższym o jedną oktawę od klasycznego fletu poprzecznego, flet altowy i sopranowy. Do XX wieku flety poprzeczne były fletami drewnianymi. Obecnie wykonuje się je z metali, głównie z niklu, srebra, złota, a nawet platyny - materiał, z jakiego instrument został wykonany bezpośrednio wpływa na jego brzmienie, dlatego zdarza się łączenie surowców, np. flet poprzeczny z drewnianym ustnikiem i metalową pozostałą częścią. Tego typu zabieg sprawia, że instrument brzmi nieco ciszej i cieplej niż klasyczny flet.

  Flety proste i poprzeczne zaliczane są do aerofonów wargowych. Oznacza to, że w celu wydobycia dźwięku z instrumentu, grający dmie w ustnik, w wyniku czego powietrze w komorze rezonacyjnej fletu rozdziela się na dwa strumienie. Jeden z nich uchodzi przez szczelinę instrumentu, a drugi zostaje poddany wibracji, przepływając przez prostą rurkę. Jeśli chcesz rozpocząć przygodę z muzyką, flet będzie idealnym wyborem. • Akordeony
 • Harmonijki ustne i...

  Harmonijka ustna na myśl przywodzi muzykę bluesową, folkową, country i jazzową. Uwielbiasz tego typu muzyczne klimaty i chcesz rozpocząć swoją przygodę z graniem? A może gra na harmonijce ustnej jest Twoją pasją i poszukujesz profesjonalnego sprzętu? W ofercie naszego sklepu internetowego gama24.pl znajdziesz produkty renomowanych firm muzycznych, które pozwolą Ci osiągnąć brzmienie, o jakim marzysz.

  Harmonijka ustna dla początkujących - jaką wybrać?

  Harmonijka ustna to instrument, który jest dedykowany zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Tego typu instrument cieszy się niezmiennie rosnącym uznaniem wśród osób, które lubią wyraziste dźwięki. Harmonijka ustna zaliczana jest do instrumentów dętych. Gra na niej jest stosunkowo prosta, oparta na oddechu - grający dmucha lub wciąga powietrze, osiągając konkretne dźwięki za sprawą wprawienia w drżenie stroików (małych blaszek) znajdujących się wewnątrz instrumentu. Jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę z organkami ustnymi zdecyduj się na harmonijkę ustną diatoniczną - ten rodzaj nadaje się do wszystkich stylów muzycznych, w związku z czym idealnie nadaje się dla osoby początkującej, poszukującej swojej muzycznej drogi.   Profesjonalna harmonijka ustna - osiągnij perfekcyjne brzmienie

  Gra na harmonijce ustnej jest Twoją pasją? Jeśli poszukujesz profesjonalnej harmonijki ustnej, w asortymencie naszego sklepu znajdziesz produkty, które spełnią Twoje oczekiwania, dając równocześnie możliwość rozwijania umiejętności muzycznych. W ofercie naszego sklepu muzycznego znaleźć można harmonijki ustne w różnych tonacjach oraz kategoriach. Asortyment został wzbogacony o harmonijki ustne diatoniczne, chromatyczne, oktawowe oraz tremolo. Harmonijki ustne diatoniczne dedykowane są zarówno początkującym, jak i profesjonalistom - wszystko dzięki temu, że ten rodzaj organków ustnych ma szerokie zastosowanie. Najczęściej typ ten stosowany jest do gry muzyki bluesowej, folkowej i bluegrassowej. Profesjonalne harmonijki ustne chromatyczne oparte są na całej skali chromatycznej, tzn., że interwały pomiędzy dźwiękami wynoszą pół tonu. Ten typ instrumentu dedykowany jest muzyce jazzowej i ulicznej, jednak stopniowo jest wypierany przez bardziej uniwersalne harmonijki ustne diatoniczne ze strojem Richtera. Harmonijka ustna tremolo to odmiana harmonijki diatonicznej z cechą charakterystyczną - dla każdego tonu dostępne są zawsze dwa jednakowo nastrojone stroiki. W wyniku tego powstaje klasyczny, drgający efekt tremolo. Ten rodzaj instrumentu dętego jest dłuższy niż tradycyjne harmonijki ustne, a dźwięk nawiązuje brzmieniem do akordeonu. Ostatnią grupą profesjonalnych harmonijek ustnych są harmonijki oktawowe. Podobnie, jak tremolo, tak i harmonijki oktawowe wywodzą się z harmonijek diatonicznych. Mają podwójne stroiki, a interwał pomiędzy dźwiękami wynosi jedną oktawę. 

  Jeśli jesteś pasjonatem bluesa, gra na harmonijce ustnej z pewnością trafi w Twój muzyczny gust. Chcesz rozpocząć przygodę z harmonijką ustną lub jesteś profesjonalistą poszukującym sprawdzonych produktów w najlepszej jakości? W naszej ofercie znaleźć można szereg rodzajów harmonijek ustnych renomowanych producentów, między innymi firmy Hohner. Dzięki temu każdy pasjonat może wybrać sprzęt, który zapewni mu brzmienie, o jakim marzy.

 • Akcesoria do...

  Akcesoria