Gitary basowe

eRaty Santander Consumer Bank

nasze aukcje allegro Dla podróżnych zwrot podatku VAT
Gitary basowe

Gitary basowe to instrumenty, które należą do grona najbardziej popularnych, po które chętnie sięgają zwolennicy mocnych, wyrazistych brzmień. Mimo że gitara basowa zazwyczaj jest kojarzona z instrumentem, który stanowi tło dla gitary prowadzącej i wokalisty, cieszy się niezmiennie dużym uznaniem, coraz częściej odgrywając kluczową rolę w ogólny...

Gitary basowe to instrumenty, które należą do grona najbardziej popularnych, po które chętnie sięgają zwolennicy mocnych, wyrazistych brzmień. Mimo że gitara basowa zazwyczaj jest kojarzona z instrumentem, który stanowi tło dla gitary prowadzącej i wokalisty, cieszy się niezmiennie dużym uznaniem, coraz częściej odgrywając kluczową rolę w ogólnym brzmieniu zespołu. 

Gitary basowe - czym się charakteryzują?

Gitary basowe dostępne są w dwóch głównych wersjach - elektrycznej i akustycznej. Coraz większą popularnością cieszą się również gitary elektroakustyczne. Gitara basowa klasyczna wyglądem przypomina klasyczną gitarę akustyczną. Nie wymaga ona dodatkowego nagłośnienia za pomocą wzmacniacza, gdyż posiada pudło rezonansowe, które gwarantuje doniosły, głośny dźwięk. Elektryczna gitara basowa z kolei posiada płytę z przetwornikami, która zastępuje pudło rezonansowe. Cechą charakterystyczną tradycyjnych gitar basowych jest ilość strun - tego typu instrumenty zazwyczaj posiadają cztery struny, które są znacznie grubsze niż te stosowane do gitar elektrycznych. Nic w tym dziwnego - gitary basowe stroi się o oktawę niżej. Z tego też powodu menzura tego typu instrumentu jest dłuższą od tej, w którą wyposażone są gitary elektryczne. Na rynku dostępne są jednak również gitary basowe wyposażone w pięć lub sześć strun. Decydując się na zakup gitary basowej należy zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria w postaci kostki (piórka), chociaż gra palcami jest również możliwa, jednak mniej komfortowa, zwłaszcza na początku muzycznej przygody, kiedy nie mamy wprawy w grze.

Gitary basowe - jaką wybrać?

Stając przed zakupem swojej pierwszej gitary basowej, warto zdecydować się na bas czterostrunowy progowy. Konkretny model, a co za tym idzie, rodzaj materiału i sposób wykonania instrumentu jest uzależniony od tego, jakie brzmienie chcemy uzyskać. Dobór przetworników i rodzaju drewna, z jakiego wykonany jest korpus, przekłada się na jakość i rodzaj brzmienia. Jeśli chcemy uzyskać mocne, niskie i środkowe tony, warto zdecydować się na gitarę basową mahoniową. Jeśli preferujemy wyższe i środkowe tony, drewno klonu i jesionu sprawdzi się idealnie. W przypadku chęci uzyskania dość zrównoważonego brzmienia dobrze jest się zdecydować na drewno olchowe. Sklep muzyczny Gama24.pl to miejsce, w którym pracują pasjonaci i specjaliści, dlatego służymy radą dotyczącą doboru konkretnego modelu gitary basowej do preferencji Klientów. W asortymencie naszego sklepu znaleźć można renomowane marki gitar basowych, między innymi Cort, Sterling, Schecter, czy Yamaha. Dzięki temu gwarantujemy najwyższą jakość i gwarancję dobrego brzmienia.

Sklep muzyczny Gama24.pl to miejsce, w którym znaleźć można szeroką ofertę gitar basowych klasycznych i elektrycznych gitar basowych renomowanych firm idealnych zarówno dla początkujących muzyków, jak i osób, które zajmują się profesjonalną grą.Więcej

Gitary basowe Jest 90 produktów.

na stronę