Kolumny głośnikowe

Katalog

Włączone filtry:
  Dostępność
   Stan:

    eRaty Santander Consumer Bank

    nasze aukcje allegro Dla podróżnych zwrot podatku VAT
    Kolumny głośnikowe

    Kolumny

    Kolumny głośnikowe W tej kategorii nie ma produktów.

    • Kolumny i głośniki...

     Jesteś prawdziwym melomanem, który uwielbia relaks przy muzyce? Zapewne zwracasz uwagę na jakość sprzętu muzycznego i dźwięku, jaki gwarantuje. Jeśli chcesz zapewnić sobie wrażenia brzmieniowe na najwyższym poziomie, zestaw głośników aktywnych powinien znaleźć się w wyposażeniu Twojego mieszkania.


     Co to jest kolumna aktywna?     Kolumny aktywne wciąż pozostają w cieniu klasycznych zestawów hi-fi, w których wzmacniacz współpracuje z kolumną pasywną, gdzie dźwięk przechodzi przez zwrotnicę wyposażoną w rezystory, kondensatory, cewki, czasami też i transformatory, dzielącą sygnał, który trafia bezpośrednio do głośników. Kolumny aktywne natomiast inaczej przekazują dźwięk, tym samym nadając mu nieco odmienne brzmienie. Aktywne kolumny głośnikowe bazują na niezależnym napędzie. W przypadku głośników aktywnych, sygnał ze źródła lub przedwzmacniacza trafia w pierwszej kolejności do aktywnej zwrotnicy zbudowanej najczęściej w oparciu o wzmacniacze operacyjne, gdzie dźwięk rozdzielany jest na podpasma. Każde z nich trafia do osobnego wzmacniacza, a ten steruje pojedynczy głośnik aktywny. Decydując się na zakup głośników aktywnych należy pamiętać o zachowaniu kluczowego warunku - ilość wzmacniaczy musi być równoznaczna ilości głośników w kolumnie. Takie rozdzielenie pasma dźwięku na poszczególne wzmacniacze sprawia, że kolumny aktywne izolują zniekształcenia w poszczególnych częściach toru dźwięku.


     Zestaw głośników aktywnych - zalety     Kolumny aktywne mają sporo zalet. Dzięki połączeniu wszystkich elementów zestawu głośników aktywnych, sprzęt zyskuje na mobilności. Korzystanie z dodatkowych urządzeń wspomagających i kabli głośnikowych nie jest tutaj konieczne - w przypadku kolumn aktywnych wzmacniacz jest tuż przy głośniku. Zaawansowana konstrukcja, wysoka funkcjonalność i uniezależnienie od zewnętrznych wzmacniaczy - to naczelne zalety zestawów głośników aktywnych, do których można też zaliczyć opcję, w jaką wyposażone są niektóre z dostępnych modeli kolumn aktywnych, a mianowicie, czytnik kart pamięci SD oraz wejście USB - te udogodnienia sprawiają, że pliki muzyczne mogą być czytane bez udziału zewnętrznych źródeł sygnału. Aktywne głośniki posiadają również opcję czytania sygnału analogowego i cyfrowego. Dzięki temu zestaw głośników aktywnych może współpracować z dowolnym źródłem sygnału audio.

     Aktywne kolumny głośnikowe to spore udogodnienie. Brak widocznych zewnętrznych połączeń za pomocą kabli oraz kilkukrotnie mniejsza długość wewnętrznego okablowania kolumn aktywnych minimalizuje ryzyko wystąpienia zakłóceń i zniekształceń dźwięku. Odpowiednia konstrukcja głośników aktywnych sprawia, że nagłośnienie aktywne gwarantuje wyraźny, wyższy jakościowo dźwięk niż można się tego spodziewać w przypadku klasycznych głośników    • Kolumny pasywne
     Kolumny pasywne
    • Subbasy i subwoofery

     Subbasy

    • Kolumny akumulatorowe

     Kolumny akumulatorowe