Ukulele i Mandoliny

eRaty Santander Consumer Bank

nasze aukcje allegro Dla podróżnych zwrot podatku VAT
Ukulele i Mandoliny

Ukulele to instrument, który swoje pochodzenie zawdzięcza Hawajom. Nazwa to połączenie słów z języka hawajskiego - uku, czyli pchła i lele - skakać. Instrument ten zaliczany jest do instrumentów strunowych szarpanych. Kształtem przypomina gitarę, jednak jest dużo mniejszy niż ona. Zazwyczaj ukulele są wyposażone w cztery nylonowe struny. Sklep m...

Ukulele to instrument, który swoje pochodzenie zawdzięcza Hawajom. Nazwa to połączenie słów z języka hawajskiego - uku, czyli pchła i lele - skakać. Instrument ten zaliczany jest do instrumentów strunowych szarpanych. Kształtem przypomina gitarę, jednak jest dużo mniejszy niż ona. Zazwyczaj ukulele są wyposażone w cztery nylonowe struny. Sklep muzyczny Gama24.pl w swojej ofercie ma ukulele w czterech podstawowych typach według wielkości. 

Ukulele - co warto wiedzieć?

Instrument muzyczny ukulele zazwyczaj przypomina gitarę o niewielkich gabarytach i jest wyposażony w cztery, rzadziej sześć lub osiem strun. To instrument, na którym gra się głównie palcami. Dla własnej wygody można jednak posiłkować się kostką, czyli tzw. piórkiem do gry. Najczęściej ukulele drewniane jest instrumentem akompaniującym, jednak równie dobrze brzmi podczas gry solowej. Wyróżnić można cztery podstawowe rodzaje ukulele. Ich pogrupowanie wynika z wielkości instrumentów. W ofercie sklepu muzycznego Gama24.pl znaleźć można ukulele sopranowe, koncertowe, tenorowe i barytonowe. Na rynku muzycznym można też spotkać ukulele drewniane nieco mniej popularne, np. basowe, wyposażone w strojenia adekwatne do gitary basowej - E, A, D i G. Najmniejsze, czyli ukulele sopranowe zazwyczaj posiada długość ok 53 cm i cienki, wysoki dźwięk. Ukulele koncertowe jest większe (ok. 58cm) i charakteryzuje się głośniejszym, pełniejszym tonem. Ukulele drewniane tenorowe (ok. 66 cm długości) jest dedykowana bardziej zaawansowanym muzykom, podobnie, jak ukulele barytonowe, które z kolei jest idealne dla osób, które już posiadają doświadczenie w grze na klasycznej gitarze.

Ukulele - jakie wybrać?

Stając przed wyborem ukulele, w pierwszej kolejności warto się zastanowić, jakie brzmienie chcemy uzyskać. Dwie pierwsze kategorie ukulele są najlepsze dla początkujących, w tym również dzieci. Ukulele koncertowe a sopranowe - jakie zatem wybrać? Instrument sopranowy jest bardzo kompaktowy - to przekłada się na wymiary podstrunnicy - progi położone są stosunkowo blisko siebie, co może utrudniać grę. Dlatego też ukulele sopranowe jest polecane dzieciom i osobom o drobnych palcach. Ukulele koncertowe natomiast ma większe pudło rezonansowe, dzięki czemu oferuje bardziej doniosły dźwięk. Większy wymiar instrumentu przekłada się również na swobodę i wygodę podczas gry - ten typ instrumentu muzycznego ukulele jest chętnie wybierany przez osoby dorosłe, które chcą rozwijać swoją muzyczną pasję. 

Ukulele to instrument o wyjątkowo przyjemnym brzmieniu. Jest poręczny, stosunkowo łatwy w nauce oraz coraz chętniej wybierany przez muzycznych pasjonatów, którzy lubią niebanalne instrumenty. Sklep muzyczny Gama24.pl posiada szeroką ofertę, w której znaleźć można ukulele drewniane różnego typu - zarówno ukulele sopranowe, koncertowe, jak i bardziej zaawansowane, dedykowane profesjonalistom.

Więcej

Ukulele i Mandoliny Jest 126 produktów.

na stronę