Flety proste i poprzeczne

eRaty Santander Consumer Bank

nasze aukcje allegro Dla podróżnych zwrot podatku VAT
Flażolet Clark GEWA - tonacja D Zobacz większe

Flażolet Clark GEWA - tonacja D

Flażolet D Clark GEWA

Flażolet Gewa w tonacji D (nikiel)

Więcej szczegółów

1 Przedmiot

PRODUKT DOSTĘPNY

Cena produktu(brutto):

47,97zł

Zamówienie telefoniczne:
+48 17 30 70 844

Więcej informacji

Najważniejsze zalety flażoletu (w porównaniu z fletem prostym)

  • mniejsza ilość otworów palcowych (w grze nie biorą udziału małe palce, które sprawiają grającym najwięcej trudności),
  • znacznie łatwiejsze zadęcie (w flecie podłużnym - szczególnie w taniej wersji plastikowej - każdy dźwięk wymaga odrębnego sposobu i innej siły zadęcia. Flażolet - niezależnie od siły zadęcia - wydaje ten sam dźwięk, przemieszczając go o oktawę w górę lub w dół),
  • flażolet jest znacznie głośniejszy, co jest bardzo ważną zaletą dla zespołów, grających często na powietrzu, w marszu itd.,
  • Najpopularniejszy strój flażoletu to D .
  • Flażolety w innym stroju są dostępne na zamówienieFlażolet to rodzaj małego fletu. W 1843 r. Robert Clarke rozpoczął trwającą do dzisiaj produkcję tanich instrumentów z cienkiej blachy, mających jedynie 6 wierzchnich otworów palcowych. W krótkim czasie instrument, który nazwano teraz tin flageolet, tin flute, penny whistle lub tin whistle stał się powszechnie dostępny i obecny w muzyce dziecięcej, amatorskiej oraz ludowej, szczególnie w Anglii, Ameryce, a także w niektórych rejonach Szkocji. Wyjątkowe miejsce zajął jednak w tradycyjnej muzyce irlandzkiej, z którą obecnie jest najczęściej kojarzony.

Blaszane piszczałki z 6 otworami znane są także w polskiej muzyce ludowej - o czym wspomina zarówno Oskar Kolberg (Kujawy) jak i Adam Chętnik (Kurpie i Mazury) - popularność tego instrumentu na ziemiach polskich w XVIII i XIX wieku była tak wielka, że nazywano go często flecikiem polskim.

Współczesny flażolet jest kontynuacją jego historycznych form. Jest on nie tylko instrumentem wyjątkowo prostym, przeznaczonym dla amatorów domowego muzykowania oraz miłośników muzyki zainspirowanych historią i tradycją, ale również przydatnym w umuzykalnianiu najmłodszych. Tę funkcję flażoletu doceniła m.in. pani Jadwiga Socha, która w swoim podręczniku do muzyki dla klas 1-3 ("Nasze Muzykowanie" - WSiP 1997, ISBN 83-02-06436-X) zaproponowała flażolet jako instrument szczególnie atrakcyjny w początkowym nauczaniu muzyki.

Opinie

Napisz opinię

Flażolet Clark GEWA - tonacja D

Flażolet Clark GEWA - tonacja D

Flażolet Gewa w tonacji D (nikiel)

Produkty powiązane

Wysyłka

Sposoby dostawyNazwaCzas dostawyCena
Odbiór osobisty w sklepie stacjonarnym Odbiór osobisty w sklepie stacjonarnym Prosimy o odbiór towaru do 7 dni roboczych. Za darmo!
DPD - Kurier DPD - Kurier 2 dni robocze Za darmo!
DPD Przesyłka COD ( pobranie przy dostawie ) DPD Przesyłka COD ( pobranie przy dostawie ) 2-3 dni robocze Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 500,00zł darmowa dostawa!