Procesory sygnałowe

eRaty Santander Consumer Bank

nasze aukcje allegro Dla podróżnych zwrot podatku VAT

Lexicon MX-200

PRODUKT WYCOFANY Z OFERT!
Zakończono produkcję

Więcej szczegółów

Towar w drodze - dostępny w ciągu 2-3 dni roboczych!

Cena produktu(brutto):

701,63zł

Zamówienie telefoniczne:
+48 17 30 70 844


Więcej informacji

Lexicon MX200 - dwuprocesorowy procesor efektów integrujący się z oprogramowaniem DAW jako wtyczka sprzętowa.

Dwa procesory! Dwa unikalne zastosowania Lexicona MX200 Wysokość 1 U!
32 legendarne efekty LEXICON!

Niezależne od tego, czy szukasz urządzenia do pracy podczas koncertów o niezwykłej mocy z kontrolą ustawień za pośrednictwem panela przedniego, czy też bogatych, wyrównanych i pełnych brzmień do zastosowań studyjnych, firma Lexicon proponuje Ci Lexicon MX200 Dual Reverb/Effects Procesor, który doskonale łączy wszystko to, co najlepsze w tych obydwu światach. Zaprojektowany z myślą o użyciu na scenie oraz do pracy w domowym studio Lexicon MX200 charakteryzuje się głębokim, bogatym pogłosem oraz algorytmami efektów, które stworzyły legendę firmy Lexicon. Dodatkowo obecność efektów kontroli dynamiki dbx? oraz efektów specjalizowanych zdecydowanie zwiększa jego użyteczność. Lexicon MX200 zapewnia bezpośredni dostęp do każdego z 32 znakomitych pogłosów oraz efektów ? oraz ich parametrów ? za pośrednictwem jednego przycisku lub gałki. Inteligentnie zaprojektowana ściana przednia pozwala na zmianę ustawień bez konieczności przebijania się przez kolejne banki i zagmatwane menu. Możliwość użycia oprogramowania Editor/Librarian oraz VST? Audio Units sprawia, że 35 letnie dziedzictwo firmy Lexicon jest dostępne wprost z twojego pulpitu.

Praca w studiu, współpraca Lexicona z oprogramowaniem typu Steinberg Cubase SX lub Apple Logic PRO 7.
Zalety nagrywania za pośrednictwem komputerów, sprawiły, że wielu realizatorów w studiach nagrań zaczęło korzystać z możliwości bezpośredniej kontroli parametrów i zmiany efektów programowych. Jednakże wielu realizatorów nadal tęskni za bogatym, pełnym brzmieniem charakterystycznym dla dedykowanych procesorów sprzętowych. Teraz firma Lexicon zastosowała interfejs USB z intuicyjną platformą komunikacji VST oraz oknami wtyczek Audio Unit. Dzięki temu MX200 może funkcjonować jako wtyczka sprzętowa, która jest rozpoznawana i działa w środowisku VST oraz Audio Units-compatible DAW. Jednakże cały czas MX200 działa jako dedykowane urządzenie sprzętowe. Ta unikalna funkcja wtyczki USB pozwala użytkownikom na łatwą kontrolę MX200 za pośrednictwem oprogramowania rejestrującego i interfejsu graficznego, który pojawia się w programie rejestrującym jako wtyczka z pełną automatyką i funkcją recall. Teraz inżynierowie dźwięku korzystający z komputerów mogą nadal skupiać uwagę na sercu ich studia oknie programu rejestrującego. Do MX200 jest również dołączony wielosystemowy zestaw programów typu Editor/Librarian. MX-Edit pozwala na tworzenie, edycję, porównanie oraz zapis i wczytanie pogłosów oraz zaprogramowanych efektów zarówno na komputerach z systemami operacyjnymi Windows XP, jak też Mac.

Dołączone oprogramowanie typu plug-in VST oraz Audio Unit pozwala na podłączenie MX200 do programu rejestrującego za pośrednictwem USB jako wtyczkę sprzętową.

Muzycy, którzy pracują na scenie z Lexiconem MX200 docenią intuicyjny układ panelu przedniego z schematem efektów Active Reverb/Effect, na którym stale jest prezentowane, które dwa efekty z 32 dostępnych są aktywne oraz możliwość dostępu do wszystkich funkcji za pomocą jednej gałki pełniącej też funkcję wyłącznika. Dwa niezależne procesory kontrolują obszary z dedykowanymi kontrolerami selekcji efektów, tempa oraz trybu Bypass oraz trzema gałkami kontroli wartości parametrów. Dzięki temu możliwy jest bezpośredni dostęp z precyzyjną kontrolą do najważniejszych parametrów wybranego efektu. Każda zmiana wartości parametru jednego z 99 precyzyjnie przygotowanych programów fabrycznych lub 99 programów użytkownika jest wskazywana przez kontrolkę LED. Do przesłuchania wybranych efektów można wybrać jeden z pięciu cyfrowo nagranych sampli audio.

Podwójna niezależna kontrola każdego z procesorów!

Cały czas schemat efektów przedstawia, które dwa efekty są aktywne!

Niezależnie od tego czy używasz MX200 na scenie czy w studiu możesz równocześnie wybrać dwa legendarne pogłosy Lexicon i efekty w jednej z czterech opcji toru audio: Dual Mono, Cascade, Dual Stereo (równolegle) oraz Mono Split. Mając w dyspozycji 99 staranie przygotowanych programów fabrycznych oraz 99 programów użytkownika możemy stworzyć własny legendarny efekt. Panel przedni posiada takie kontrolery jak: Input Level, Mix 1, Mix 2 Wet/Dry, przycisk Routing, niezależne przyciski Tempo oraz Bypass, a także trzy gałki kontroli parametrów dla każdego procesora: Program Select, Audition (odsłuch charakterystyki wybranego efektu) oraz Store.

Efekty:

Pogłosy:
Small Hall
Large Hall
Small Plate
Large Plate
Room
Chamber
Gated
Reverse
Vocal Hall
Vocal Plate
Drum Hall
Drum Plate
Ambience
Studio
Arena
Spring
Linie Opóźniające
Studio Delay
Digital Delay
Tape Delay
Pong Delay
Mod Delay
Reverse Delay

dbx? Dynamics
Compressor
De-Esser

Efekty:
Chorus
Flanger
Phaser
Tremolo / Pan
Rotary
Vibrato
Pitch Shift
Detune
Oprogramowanie: WinXP/Mac OSX VST GUI
Przesłuch: >80dB
Wysokość obudowy: 1U

Cechy:
16 legendarnych pogłosów Lexicon
Linie opóźniające i efekty modulacyjne Lexicon
Efekty kontroli dynamiki dbx
konstrukcja dwuprocesorowa
4 konfiguracje toru audio
99 programów fabrycznych / 99 programów użytkownika
Funkcja ?wtyczki sprzętowej USB
Oprogramowanie VST oraz Audio Units Plug-In
Oprogramowanie MX-Edit typu Editor/Librarian
Cyfrowe wejście i wyjście S/PDIF
Szyna audio: 24 bitowa, próbkowanie 48 kHz


Specyfikacja:
Wejścia Audio: (2) 1/4 TRS symetrycznie lub niesymetryczne
Impedancja wejściowa: 20 kOhm symetryczne, 10 kOhm niesymetryczne
Czułość wejściowa: +4dBu nominalnie, +20dBu maksymalnie
Pasmo przenoszenia: 20 Hz  20 kHz, ref. 1kHz +/-1dB
Zniekształcenia+Szumy: <0,007% 20Hz-20kHz
Wyjścia Audio: (2) 1/4 TRS symetryczne lub niesymetryczne
Poziom wyjściowy: +20dBu maksymalnie
Zakres dynamiki: >107dB A-ważony
Konwertery A/D: 20-bitowe, 48kHz
Zasilanie: 9V AC (dołączony zasilacz)
Procesor Audio: 24 bitowy
Oprogramowanie: WinXP/Mac OSX VST GUI
Przesłuch: >80dB
Wysokość obudowy: 1U

Opinie

Napisz opinię

Lexicon MX-200

Lexicon MX-200

PRODUKT WYCOFANY Z OFERT!
Zakończono produkcję

Wysyłka

Sposoby dostawyNazwaCzas dostawyCena
Odbiór osobisty w sklepie stacjonarnym Odbiór osobisty w sklepie stacjonarnym Prosimy o odbiór towaru do 7 dni roboczych. Za darmo!
DPD - Kurier DPD - Kurier 2 dni robocze Za darmo!
DPD Przesyłka COD ( pobranie przy dostawie ) DPD Przesyłka COD ( pobranie przy dostawie ) 2-3 dni robocze Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 500,00zł darmowa dostawa!