Syntezatory

eRaty Santander Consumer Bank

nasze aukcje allegro Dla podróżnych zwrot podatku VAT

Nord Lead 4 Syntezator

Nord Lead 4

Marzenia stały się rzeczywistością! Z zestawem nowoczesnych funkcji, z możliwością składania brzmień z kilku warstw, pełną synchronizacją, nowymi filtrami i efektami na pokładzie, nowy Nord Lead 4 jest spełnieniem snów każdego miłośnika syntezatorów!

Więcej szczegółów

Produkt na zamówienie

Cena produktu(brutto):

6 495,93zł

Zamówienie telefoniczne:
+48 17 30 70 844


Więcej informacji

Najważniejsze informacje:

Oscylatory

 • 2 oscylatory na jeden głos / 20-głosowa polifonia
 • Modulacja FM, Hard i Soft Sync

Modulacja

 • 2 sekcje LFO i blok obwiedni modulacji
 • Szerokie możliwości synchronizowania i przekierowania sygnału

Filtry

 • Filtr dolno-przepustowy (LP) 12, 24 i 48 dB/okt.
 • Filtr górno-przepustowy HP oraz filtr pasmowo-przepustowy (BP)
 • Symulacje filtra drabinkowego, tranzystorowego i diodowego z instrumentów Mini i TB-303

Efekty

 • Crush, Drive, filtr Comb, Talk, kompresor i sekcja Reverb/Delay

Inne funkcje

 • 4-częściowy multi-timbral
 • Synchronizacja Arpeggiatora, LFO i efektu delay przez Master Clock
 • Impulse Morph – do 7 różnych wersji brzmienia pod ręką
 • Funkcja Morph obsługiwana za pomocą koła modulacji i dynamiką (velocity)
 • MIDI przez USB

Dwie wersje instrumentu

 • Nord Lead 4 z klawiaturą syntezatorową 49 klawiszy oraz Nord Lead 4R w wersji biurkowej, do montażu w racku

Sekcja oscylatorów
Nord Lead 4 to syntezator subtraktywny wyposażony w 2 oscylatory przypadające na jeden głos (barwę). Oscylatory generują wszystkie, klasyczne rodzaje przebiegów, takie jak: piła, kwadrat, sinusoida, trójkąt, impuls oraz przebieg impulsowy z modulacją szerokości (PWM).

Synteza wavetable
Dla pierwszego oscylatora Nord Lead 4 dostępna jest również szeroka gama przebiegów próbkowych typu wavetable. W grupie tej znajdują się unikalne przebiegi typu Formant, których charakter dźwiękowy uniezależniono od wysokości nuty. Przebiegi formantowe w połączeniu z modulatorem FM to sposób na uzyskanie naprawdę magicznych, brzmień o charakterze wybitnie akustycznym.

W oscylatorze numer 2 znajduje się natomiast generator szumów Noise, z dedykowaną regulacją częstotliwości odcięcia oraz rezonansu filtra.

Prawdziwe unisono
W prawdziwym trybie Unisono możesz nałożyć na siebie nawet cztery głosy jednocześnie (łącznie z pełną ścieżką sygnałową Nord Lead’a 4) i wydobyć z instrumentu wyjątkowo tłuste i szerokie barwy solowe bądź basowe.

Hard i Soft Sync
Funkcja Hard Sync umożliwia tworzenie przebiegów o nieregularnym kształtach. Dzięki temu brzmienie staje się bardziej szorstkie, przybrudzone i wzbogacone harmoniczne - to rozwiązanie zastosowano po raz pierwszy w słynnym syntezatorze Prophet 5.
Soft Sync działa bardziej płynnie, co wcale nie oznacza jednak, że bardziej subtelnie.
Wśród funkcji Nord Lead 4 znajduje się również modulator FM, znacznie poszerzający spektrum dźwiękowe instrumentu. Dzięki temu Nord Lead 4, jeśli istnieje taka potrzeba, potrafi zabrzmieć naprawdę drapieżnie.

LFO i sekcja modulacji
Nord Lead 4 wyposażono w dwie sekcje LFO. Oba LFO dostępne są dla każdej warstwy i posiadają szeroki wybór przebiegów, od sinusoidy do wznoszącej piły. Dzięki tej funkcji bez problemu stworzysz wykręcone brzmienia basowe (wobble) i pulsujące pady.
Prędkość każdego LFO można zsynchronizować z tempem Master Clock i wybrać pożądany podział rytmiczny. Cykle LFO można też wyzwalać manualnie przyciskami Impulse Morph albo z klawiatury. Unikalnym rozwiązaniem jest modulacja efektów przy pomocy LFO.

Blok obwiedni modulacji (Mod Env)
Na pokładzie Nord Lead 4 znajduje się wyjątkowo przydatna obwiedni modulacji, do której można przypisać wiele różnych parametrów. Cykle obwiedni modulacji można również wyzwalać manualnie, za pomocą przycisku Impulse Morph!

Sekcja filtrów
Sekcja filtrów Nord Lead 4 obejmuje klasyczne filtry: Low-Pass o nachyleniu 12, 24 i 48 dB/na oktawę, High-pass oraz Band-Pass. Dla filtrów mamy dedykowaną obwiednię ADSR i pokaźny zestaw przełączników.

Symulacje filtrów drabinkowych
Znakomitym dodatkiem wśród nowości są rewelacyjne symulacje filtrów drabinkowych - w wersji diodowej i tranzystorowej, wzorowane na legendarnych filtrach syntezatorów Minimoog i TB-303. W symulacjach idealnie odwzorowano drapieżny, charakterystyczny rezonans znany z oryginałów. W połączeniu z nowym trybem unisono daje to nieograniczone możliwości kreowania tłustych, wykręconych brzmień basowych i solowych.

Drive - przesterowanie dla filtra
Dostępna w sekcji filtrów funkcja Drive działa zupełnie niezależnie i przesterowuje sygnał jeszcze przed sekcją efektów.

Sekcja Efektów
Do każdej z czterech warstw w Nord Lead 4 przypisano dedykowaną sekcję efektów, na którą składają się moduły FX i Delay/Reverb.

Drive
Drive to wierna symulacja przesterowania z klasycznego wzmacniacza lampowego. Dodaj trochę ciepła do barwy solowej, albo rozkręć przester do oporu by usłyszeć autentyczny efekt overdrive, w którym poziom przesterowania wzrasta wraz z poziomem sygnału trafiającego do efektu.

Crush
Efekt Crush pozwala radykalnie obniżyć częstotliwość próbkowania sygnału. Dodaj do linii basowych subtelnego charakteru lo-fi albo spraw, że brzmienia zaskwierczą jak obsypane gwiezdnym, cyfrowym pyłem.

Talk
Talk to efekt typu talk-box, z którego pomocą uzyskasz brzmienie przypominające ludzki głos. Na pokładzie Nord Lead 4 znajdują się dwie, odmienne symulacje tego efektu.

Efekt Comb
Comb to specjalnego rodzaju filtr, którego działanie przypomina efekt chorusa w przypadku modulacji przez LFO, lub statycznie wpływający na strukturę brzmienia.

Kompresor
Pokładowy kompresor wyposażono w regulację progu zadziałania (Threshold). Ustawienia tego parametru można poddać modulacji, co pozwala m.in. uzyskać efekt kompresji kluczowanej (side-chain).

Parametry efektów Crush, Talk, Comb, Drive i kompresora można zmieniać na żywo wykorzystując funkcje Morph i Impulse Morph, a także sterować nimi przy pomocy LFO oraz obwiedni modulacji.

Reverb / Delay
W sekcji efektów przestrzennych znajduje się przełącznik 3 rodzajów wybrzmienia (Feedback), kontroler Dry/Wet oraz włącznik synchronizacji efektu do tempa Master Clock. Delay można opcjonalnie przełączyć do trybu „analogowego”, aby tak jak przed laty w oldskulowych urządzeniach zmieniać tempo dla powtórek linii opóźniającej na żywo...

Znakomity pogłos (Reverb) działa zamiennie z efektem Delay. Regulacja pogłosu obejmuje kontroler poziomów Dry/Wet, przełącznik 3 rodzajów pogłosu i pokrętło barwy tonu, którym jeśli trzeba można obniżyć poziom najwyższych tonów w sygnale pogłosu.

Performance, czyli gra na żywo

Warstwy

Kiedy dysponujesz 4 identycznymi syntezatorami o ogromnych możliwościach, możesz budować brzmienie z kolejnych warstw, dobranych pod kątem rytmicznym i tonalnym. W trybie Split na każdą stronę przypadają dwie barwy. Wygodna funkcja Hold umożliwia zablokowanie poszczególnych barw pod spodem, podczas gdy na wierzchu grasz coś innego.

Wyjątkowy kontroler Pitch
Za pomocą unikalnego kontrolera Pitch Stick wywołasz subtelny efekt wibrato, dokładnie tak samo, jak robią to muzycy grający na gitarach  lub instrumentach smyczkowych. W pozycji środkowej kontrolera nie ma martwego punktu. Wysokość zmiany wysokości dźwięku można dla każdego programu ustalić osobno, w zakresie od zera do 48 tonów w górę i w dół. Można też zaprogramować różne wartości dla ustawienia w górę i w dół:  -12 lub -24 półtony albo + 2 półtony.

Funkcje specjalne

Impulse Morph
Przyciski w sekcji Impulse to świetny sposób na błyskawiczną zmianę brzmienia - funkcja fantastyczne sprawdza się w trakcie spontanicznego tworzenia. Teraz, kiedy grasz partię solową możesz bez problemu – jednym  ruchem  i w ciągu 2 sekund - podwoić prędkość LFO, przełączyć oscylator z przebiegu Saw na Square, włączyć funkcję Glide, zwiększyć rezonans i wyciszyć pogłos. Uzyskanie na żywo wibrujących linii basu czy niespodziewanie przeobrażających się padów to banalnie prosta sprawa! Funkcja Impulse Morph  to łatwe i wygodne rozwiązanie, które daje prawie nieskończoną liczbę możliwości.

Parametr do Impulse Morph przypisuje się w prosty sposób - przytrzymaj przycisk Impulse Morph i ustaw wybrane pokrętło (-a) na żądanej, nowej wartości. Kontroli x za pomocą Impulse Morph można poddać niemal wszystkie parametry instrumentu. To, które z parametrów podlegają sterowaniu pokazują diody LED. Dla jednej warstwy, używając 3 przycisków Impulse Morph możesz ustawić do 7 różnych kombinacji.

Koło modulacji i Velocity Morph
Morph to klasyczna dla syntezatorów Nord funkcja, pozwalająca sterować dowolnym parametrem za pomocą koła modulacji, sterownika nożnego lub dynamiką klawiatury. Możliwości są nieograniczone – kołem  modulacji można zmieniać ustawienia arpeggiatora lub np. obniżyć częstotliwości próbkowania efektem Crush.

Chord Memory - zapamiętasz każdy akord
Chord Memory to przydatna funkcja umożliwiająca zapamiętanie dowolnego układu dźwięków. Każdy akord możesz zagrać jednym palcem - to świetnie rozwiązanie w partiach solowych i kiedy szukasz nowych, niebanalnych dźwięków.

Arpeggiator
Na pokładzie Nord Lead 4 nie mogło zabraknąć klasycznego Arpeggiatora, który działa w trybach Up/Down oraz Random a przebiegi obejmują zakres do 4 oktaw. Arpeggiator można synchronizować do LFO i Delaya poprzez Master Clock. W nowym trybie Poly wszystkie nuty, jakie wybierzesz będą wyzwalane w postaci akordu zamiast przebiegu kolejnych dźwięków. Ta funkcja, w połączeniu z nowymi schematami rytmicznymi i przyciskami Impulse Morph, świetnie sprawdzi się przy tworzeniu rytmicznych brzmień akordowych. A  skoro masz do dyspozycji cztery warstwy (sloty), możesz jednoczeń uruchomić nawet cztery linie arpeggio!

Schematy pochodów
Paterny to gotowe schematy rytmiczne dla Arpeggiatora oraz LFO. Do dyspozycji otrzymujesz cały przekrój gotowych pochodów, począwszy od najprostszych pochodów rytmicznych do schematów złożonych rytmicznie.

Master Clock
W sercu Nord Lead’a 4 tyka Master Clock, czyli zegar kontrolujący globalne tempo instrumentu. Do tempa Master Clock można synchronizować Arpeggiator, LFO a także efekt Delaya. Tempo zmienia się bardzo łatwo. Służy do tego przycisk Tap-tempo, którym wybijasz tempo do rytmu podanego przez perkusistę. Od tego momentu skomplikowane rytmicznie partie możesz grać w pełnej synchronizacji. Tempo Master Clock - w ustawieniu slave - można podporządkować do tempa podanego z zewnątrz za pomocą MIDI.

Dane techniczne

Cechy specjalne

 • Morph: każdym parametrem regulowanym za pomocą potencjometrów można sterować za pomocą koła modulacji, sterownika nożnego lub wykorzystując dynamikę klawiatury.
 • Impulse Morph: dla parametrów regulowanych potencjometrami i za pomocą przycisków można zapisać alternatywne ustawienia, wyzwalane przyciskami Impulse Morph. W sumie dostępne 7 odmiennych ustawień Impulse Morphs - wyzwalanych za pomocą kombinacji 3 przycisków.
 • Master Clock: Synchronizacja LFO, Arpeggiatora i efektu Delay do pokładowego zegara lub tempa podanego przez MIDI, z funkcją zmiany wartości rytmicznych.
 • Mutator: Automatyczny generator programów z dopasowaniem stylu i charakteru brzmienia.

Funkcje specjalne

 • Nord Lead 4: klawiatura dynamiczna, 49-klawiszy, funkcja przełączenia oktaw (2 oktawy w dół i w górę).
 • 3 przyciski szybkiego wyboru Impulse Morph, w sumie 7 kombinacji.
 • Podział klawiatury (Split) na dwa zakresy, górny i dolny.
 • Nord Lead 4: koło modulacji
 • Nord Lead 4: kontroler Pitch Stick (bez punktu zerowego w ustawieniu środkowym).
 • Regulowany zakres zmiany wysokości dźwięku Pitch: do 4 oktaw, w górę i w dół
 • Osobne ustawienia zakresów Pitch w górę i w dół:: -12 lub -24 półtony, + 2 półtony
 • 1 wejście dla sterownika nożnego Sustain.
 • 1 wejście dla pedału ekspresji.

Panel sterowania

 • 4-pozycyjny wyświetlacz LED, 29 pokręteł i ponad 20 przycisków do edycji brzmień i programowania ustawień instrumentu.

Sekcja oscylatorów

 • Oscylator 1 generuje przebiegi: sine, triangle, pulse oraz pulse ze zmianą szerokości oraz 128 przebiegów typu wavetable.
 • Oscylator 2 generuje przebiegi: triangle, sawtooth i pulse - także ze zmianą szerokości, oraz szum w ustawieniu Noise.
 • OSC MOD - sekcja modulacji oscylatorów, z ustawieniem synchronizacji Hard i Soft i 3 różnymi rodzajami modulacji FM Oscylatora 1 za pomocą Oscylatora 2.

Sekcja filtrów

 • Zamiennie do wyboru: filtr dolno-przepustowy 12 dB (2-rzędu), 24 dB (4-rzędu) i 48 dB (6 rzędu ), pasmowo przepustowy, górno-przepustowy, oraz filtry drabinkowe Ladder M i Ladder 303 o odmiennych charakterystykach.
 • Regulacja częstotliwości odcięcia filtra FREQ, rezonansu i poziomu obwiedni. Poziom obwiedni kontrolowany dynamiką klawiatury.
 • Obwiednia ADSR.
 • Wybór poziomu reakcji filtra na dynamikę klawiatury: wyłączony, 1/3, 2/3 lub 1/1.
 • Efekt przesterowania dla filtra

Sekcja wzmacniacza

 • obwiednia ADSR, wł./wył. dla funkcji velocity, regulacja wzmocnienia.

Sekcja modulacji

 • LFO 1 generuje przebiegi square, triangle lub jeden z 4 różnych rodzajów przebiegu saw- w tym odwróconego saw. LFO 1 można przypisać do następujących parametrów: częstotliwość odcięcia filtra,, Osc Mod, Osc Mix, Osc 2 Pitch, Amplitude i sekcji FX. Poziom modulacji (pokrętło Amount) regulowany w kierunku pozytywnym lub negatywnym/odwróconym.. Prędkość LFO 1 synchronizowana do tempa Master Clock.
 • LFO 1 można wykorzystać do kontroli podziału, zakresu i kierunku działania arpeggiatora. Arpeggiator działa w zakresie 1 - 4 oktaw. Tryby: W górę, w dół, góra/dół, losowo i polifoniczny. Prędkość arpeggio synchronizowana do Master Clock.
 • LFO 2 generuje przebiegi: square, saw zwykły lub odwrócony, noise z filtracją dolno-przepustową oraz przebiegi o losowym nachyleniu. LFO 2 można przydzielić do następujących parametrów: częstotliwość odcięcia filtra,, Osc Mod, Osc 1 i Osc 2 Pitch, szerokość i położenie w panoramie fali Pulse. Poziom modulacji (pokrętło Amount) regulowany w kierunku pozytywnym lub negatywnym/odwróconym. Prędkość LFO 2 można synchronizować do tempa Master Clock.
 • Obwiednia modulacji (Attack, Decay/Release) dla parametrów: Osc Mix, Osc Mod, Osc 1 i/lub 2 Pitch, sekcji FX i poziomu LFO. Poziom modulacji (pokrętło Amount) regulowany w kierunku pozytywnym lub negatywnym/odwróconym. Cykle obwiedni modulacji można wyzwalać manualnie za pomocą przycisków Impulse Morph.
 • Schematy (Patterns): dla cykli LFO można zastosować schematy przebiegów. Do dyspozycji 128 różnych schematów, podzielonych na 6 grup wg stylu.

Sekcja wzmacniacza

 • obwiednia ADSR, wł./wył. dla funkcji velocity, regulacja wzmocnienia.

Sekcja Performance

 • Tryby: Poly, Legato z portamento, Mono, True Unison 1, 2 i 3.
 • Cztery warstwy - cztery barwy jednocześnie, z możliwością łączenia.

Efekty

 • Sekcja FX z regulacją poziomów efektu Drive/modulacji. Efekty Crush, Drive, 2 rodzaje efektu Talk, kompresor i filtr Comb.
 • Zamiennie uruchamiane efekty Delay i Reverb. Delay z ustawieniem manualnym do 1400 ms i synchronizacją do Master Clock. Trzy rodzaje pogłosu: Room, Stage i Hall z regulacją jasności wybrzmienia.

Pamięć

 • Programy (pojedyncze barwy): 4 x 99 pozycji
 • Performance (brzmienia multi): 99 pozycji

Wyjścia audio

 • 4 wyjścia. Każdą z warstw brzmieniowych można przypisać do osobnego wyjścia.
 • Wyjście słuchawkowe.
 • Wysokiej rozdzielczości, nisko-szumowe przetworniki 24 bity.

MIDI

 • Wszystkie pokrętła i przełączniki wysyłają i odbierają komunikaty Control Change.
 • Zapis programów przez System Exclusive - zapis jednego programu lub wszystkich brzmień.
 • Master Clock synchronizowany do tempa podanego przez MIDI.
 • Programowy (soft) MIDI Thru

Złącza

 • 4 liniowe wyjścia audio - złącza jack 6,35 mm, niesymetryczne
 • wyjście słuchawkowe Stereo - złącze stereo jack 6,35 mm
 • wejście Sustain Pedal - jack 6,35 mm. Można podłączyć różne sterowniki nożne, np. Roland DP-2, DP-6, Yamaha FC-4, FC-5, Fatar VFP1-25 itp.
 • wejście Control Pedal - stereo jack 6,35 mm, TRS do podłączenia sterowników Yamaha FC-7, Roland EV-7, Roland EV-5, Korg EXP2 lub Korg XVP10.
 • Port USB obsługujący MIDI
 • MIDI In, MID Out - 5-pinowe złącza DIN

Akcesoria w zestawie

 • Instrukcja obsługi
 • Kabel zasilania ze złączem IEC C14
 • Płyta Nord CD ROM z oprogramowaniem Nord Sound Manager
 • Uchwyty rackowe (tylko z wersją Nord Lead 4R)

Wymiary

 • Nord Lead 4: 864 x 94 x 272 mm
 • Nord Lead 4R: 466 x 115 x 169 mm

Waga

 • Nord Lead 4: 5.3 kg
 • Nord Lead 4R: 3.35 kg

Najważniejsze informacje
Oscylatory

 • 2 oscylatory na jeden głos / 20-głosowa polifonia
 • Modulacja FM, Hard i Soft Sync

Modulacja

 • 2 sekcje LFO i blok obwiedni modulacji
 • Szerokie możliwości synchronizowania i przekierowania sygnału

Filtry

 • Filtr dolno-przepustowy (LP) 12, 24 i 48 dB/okt.
 • Filtr górno-przepustowy HP oraz filtr pasmowo-przepustowy (BP)
 • Symulacje filtra drabinkowego, tranzystorowego i diodowego z instrumentów Mini i TB-303

Efekty

 • Crush, Drive, filtr Comb, Talk, kompresor i sekcja Reverb/Delay

Inne funkcje

 • 4-częściowy multi-timbral
 • Synchronizacja Arpeggiatora, LFO i efektu delay przez Master Clock
 • Impulse Morph – do 7 różnych wersji brzmienia pod ręką
 • Funkcja Morph obsługiwana za pomocą koła modulacji i dynamiką (velocity)
 • MIDI przez USB

Dwie wersje instrumentu

 • Nord Lead 4 z klawiaturą syntezatorową 49 klawiszy oraz Nord Lead 4R w wersji biurkowej, do montażu w racku

Opinie

Napisz opinię

Nord Lead 4 Syntezator

Nord Lead 4 Syntezator

Marzenia stały się rzeczywistością! Z zestawem nowoczesnych funkcji, z możliwością składania brzmień z kilku warstw, pełną synchronizacją, nowymi filtrami i efektami na pokładzie, nowy Nord Lead 4 jest spełnieniem snów każdego miłośnika syntezatorów!

Wysyłka

Sposoby dostawyNazwaCzas dostawyCena
Odbiór osobisty w sklepie stacjonarnym Odbiór osobisty w sklepie stacjonarnym Prosimy o odbiór towaru do 7 dni roboczych. Za darmo!
DPD - Kurier DPD - Kurier 2 dni robocze Za darmo!
DPD Przesyłka COD ( pobranie przy dostawie ) DPD Przesyłka COD ( pobranie przy dostawie ) 2-3 dni robocze Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 500,00zł darmowa dostawa!