Syntezatory

eRaty Santander Consumer Bank

nasze aukcje allegro Dla podróżnych zwrot podatku VAT
Obniżka! KORG OPSIX Syntezator cyfrowy Zobacz większe

KORG OPSIX Syntezator cyfrowy

Korg Opsix

KORG OPSIX

Promocyjna cena tylko do końca września 2021 !!!

Więcej szczegółów

1 Przedmiot

PRODUKT DOSTĘPNY

Cena produktu(brutto):

2 200,81zł

-400,00zł

2 600,81zł brutto

Zamówienie telefoniczne:
+48 17 30 70 844


Więcej informacji

Opsix reprezentuje nowe i ekspansywne spojrzenie na klasyczną syntezę cyfrową. Podobnie jak Korg, przywracając sekwencjonowanie fal z powrotem w mocniejszy, bardziej muzykalny i bardziej dostępny sposób dzięki Wavestate, tak samo było z podejściem do generowania dźwięku FM w opsixie, co zaowocowało kolejnym niesamowicie elastycznym i unikalnym syntezatorem.

Opsix to sześciooperatorowy syntezator FM. Dzięki zdumiewająco dostępnemu mikserowi operatora i elastycznemu silnikowi brzmieniowemu, który wykracza daleko poza tradycyjne FM, instrument ten maksymalnie rozszerza potencjał cyfrowych syntezatorów.

Opsix to instrument dla muzyków wszystkich pokoleń - nowoczesny pod każdym względem, wracający do podstaw, aby dać ci przebłysk przyszłości. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz przygodę z syntezatorami, szukasz całkowicie unikalnego dodatku do swojego podniebienia brzmieniowego, czy też jesteś oryginalnym purystą FM, opsix spełni wszystkie oczekiwania i nie tylko.Prawdziwa sześcio-operatorowa synteza FM i nie tylko

Opsix to nowy cyfrowy syntezator wyposażony w nasz nowo zaprojektowany sześciooperatorowy generator dźwięku. Chociaż instrument ma sześciooperacyjną strukturę brzmieniową FM, podobnie jak klasyczne syntezatory FM, opsix nie tylko odtwarza ich dźwięki - całkowicie je przeobraża! Dzięki różnorodności kształtów fal, trybom operatora wykraczającym poza sferę FM i filtrowi, który łączy syntezę subtraktywną, opsix ujarzmia złożoność FM, dzięki czemu można skupić się na eksplorowaniu dźwięków zamiast ich programowania. Mówiąc najprościej, opsix oferuje prostotę edycji analogowych syntezatorów, aby kontrolować moc prawdopodobnie najgłębszego rodzaju syntezy cyfrowej.


alt

Eksploracja FM, łatwiejsza niż kiedykolwiek

Muzycy używają dziś sprzętowych syntezatorów cyfrowych, aby osiągnąć poziom operatywności, którego po prostu nie można znaleźć w przypadku instrumentów opartych na oprogramowaniu. Sześć zestawów pokręteł i suwaków na panelu opsix, a także mikser operatora, symbolizują ten fakt. Volca FM firmy Korg była pierwszą reimaginacją FM, która pomogła wydobyć na powierzchnię najbardziej dynamiczne parametry FM. Rozszerzyliśmy to dzięki przepływowi pracy w opsix.

Pokrętła i suwaki z dwukolorowymi diodami LED na opsixie pozwalają szybko i wyraźnie zobaczyć relacje między operatorami, których role zmieniają się z każdym algorytmem. Umożliwia to bezpośrednie zmiany wysokości i głośności nośników oraz jasności dźwięku lub siły harmonicznych modulatorów. Te elementy sterujące zapewniają kontrolę dźwięku nad nieprzewidywalnością FM, po prostu odejmując i dodając dźwięki tak, jakbyś używał miksera lub drawbarów!


Pełna edycja za pomocą pokręteł DATA ENTRY

Aby dodać do mikserów sześciu operatorów, opsix posiada kilka pokręteł po prawej stronie panelu. Użyj sześciu pokręteł DATA ENTRY do pełnej edycji bez minimalizowania lub podsumowywania jakichkolwiek informacji. Patrząc na te elementy sterujące, możesz cofnąć się do czasów, gdy tradycyjne syntezatory FM były trudniejsze w obsłudze. Wtedy trzeba było poruszać się po ogromnej liczbie stron i nie można było się zorientować, gdzie się znajdujesz w ogólnym schemacie. Spokojnie - dzięki opsix pozbyliśmy się tych zmartwień. Możesz teraz edytować bez zgubienia się, dzięki połączeniu sześciu parametrów graficznych na dużym wyświetlaczu OLED pośrodku i obrotowym enkoderom.

Strona HOME / ALGO jest stroną startową dla wszystkiego w opsix i zawiera główne parametry, w tym algorytmy, EG i efekty. Użyj tej strony z mikserem operatora, aby rozpocząć wszystko, co musisz zrobić.


alt


Pięć trybów operatora, które rozszerzają syntezę FM

Oczywiście opsix to zbiór wszystkiego, co pociąga w syntezie FM... ale to nie wszystko. Oprócz fal sinusoidalnych opsix oferuje rozszerzoną listę różnorodnych przebiegów w poszukiwaniu dźwięków z jeszcze bardziej złożonymi harmonicznymi, które mogą być również używane jako subtraktywny syntezator oferujący proste filtrowanie.

Tryby operatora w opsixie są używane do generowania dźwięków, które są całkowicie poza tym, co może wytwarzać tradycyjny generator dźwięku FM. Tryby operatora umożliwiają tworzenie dźwięków przy użyciu innej modulacji niż FM. Opsix oferuje znacznie szerszy zakres tworzenia dźwięku, umożliwiając łączenie pięciu trybów pracy (FM, modulacja pierścieniowa, filtr, filtr FM i składowanie fal) i wybieranie z szerokiej gamy przebiegów.


40 gotowych algorytmów i algorytmy użytkownika

Algorytm to połączenie różnych ról operatorów i połączeń. Opsix wykracza daleko poza klasyczne syntezatory FM, oferując 40 zaprogramowanych algorytmów, a następnie oferuje funkcję algorytmu użytkownika dla wykładniczo większych możliwości dźwiękowych, która pozwala konstruować i aranżować algorytm od zera.


alt


Szeroki zakres modulacji


Synteza oferowana przez opsix jest jeszcze potężniejsza dzięki procesorom znajdującym się na końcu łańcucha sygnałowego. Sekcja MOD działa niezależnie od operatorów, z trzema EG i trzema LFO; a 12 wirtualnych poprawek umożliwia różnorodne trasowanie. Użyj tych funkcji, aby uzyskać szeroki zakres modulacji, aby stworzyć obrzęk lub dodać szybki ruch do swoich dźwięków.


Potężne filtry

W przeciwieństwie do FM, sekcja FILTER podąża za tworzeniem dźwięków, oferując analogową syntezatorową syntezę subtraktywną. Wybierz z pełnej gamy filtrów, których chcesz użyć, od radykalnego filtra dolnoprzepustowego / górnoprzepustowego MS-20, po potężny, ale miękki filtr dolnoprzepustowy Polysix, który nadaje twojemu dźwiękowi charakter „vintage”; a także dwu- lub czterobiegunowe filtry dolnoprzepustowe, górnoprzepustowe, pasmowo-przepustowe i pasmowe z rezonansem.


Skarbnica efektów

Efekty wysokiej rozdzielczości, które znajdziesz w opsix, mogą być używane od razu podczas nagrywania. Instrument oferuje trzy serie (które mogą być używane jednocześnie) 30 różnych efektów; od standardowych efektów, takich jak kompresor, EQ, chorus, flanger, phaser i stereo delay, po charakterystyczne efekty, takie jak głośniki obrotowe, przesunięcie ziarna i nie tylko ... a także lśniące efekty pogłosu, które nadają nowy wymiar już niesamowitym dźwiękom.


alt


Analizator widma i oscyloskop

Analizator wbudowany w opsix jest niezbędną funkcją do wizualizacji syntezy FM. Pokazuje poziomy wyjściowe dla każdego pasma częstotliwości, dzięki czemu można na pierwszy rzut oka zobaczyć rozkład i zmiany harmonicznych, które są spowodowane modulacją. Opsix posiada również wbudowany oscyloskop, który pozwala sprawdzić przebiegi wyjściowe. Kolorowe zmiany w dźwięku i wizualnym sprzężeniu zwrotnym z pewnością wciągną Cię w głęboki „wir syntezatorowy”!


alt


Potężny 16-stopniowy sekwencer polifoniczny

16 przycisków w dolnej prawej części panelu świeci na zielono kolorami, które przywołują syntezatory FM, zapewniając jednocześnie wielofunkcyjny 16-krokowy sekwencer. Dzięki temu wbudowanemu polifonicznemu sekwenserowi nut możesz nagrać do sześciu nut na krok i edytować prędkość, gate time i czas odtwarzania każdej nuty. Pozwala to na tworzenie długich fraz lub subtelne zmiany taktowania, aby naśladować brzdękanie lub bębny, co nie jest możliwe w typowym 16-krokowym sekwencerze. Ponadto sekwencer ruchu w opsixie pozwala rejestrować zmiany maksymalnie sześciu parametrów, tworząc płynne zmiany ruchu w dźwięku w obrębie frazy lub budując rytmy, które zmieniają się dramatycznie z każdym krokiem.

Podczas gdy opsix ma łatwą w użyciu 37-klawiszową klawiaturę, zawiera również sekwencer, który rywalizuje z grooveboxami. Po prostu naciśnij przycisk PLAY - zostaniesz oszołomiony mocą, którą ten sekwencer pozwala Ci uwolnić.


alt


Dodanie nieprzewidywalności do dźwięków dzięki funkcji Randomize

Skorzystaj z funkcji Randomize, którą można znaleźć na Wavestate, jeśli masz ochotę na nieoczekiwane odkrycia dźwiękowe. Naciśnij przycisk oznaczony ikoną kości, aby wygenerować nowy losowy dźwięk. Możesz użyć funkcji Randomize dla całego dźwięku lub tylko dla operatorów, algorytmu lub sekwencji. Używaj losowych dźwięków w obecnej postaci lub edytuj je, jak chcesz - możliwości są nieograniczone.


alt


Darmowy pakiet oprogramowania muzycznego

Opsix jest dostarczany z różnorodnym oprogramowaniem muzycznym firmy Izotope, w tym „Ozone Elements”, które pozwala nie tylko tworzyć utwory, ale także doskonalić je za pomocą sztucznej inteligencji, „Skoove”, które pomoże Ci poprawić umiejętności gry na klawiaturze, oprogramowanie DAW „Reason Lite” , a także syntezatory oprogramowania firmy KORG i innych marek.

Innymi słowy, w momencie, gdy zdobędziesz ten syntezator, będziesz mieć do dyspozycji wiele narzędzi, które pomogą Ci przenieść Twoją muzykę na wyższy poziom.

Opinie

Napisz opinię

KORG OPSIX Syntezator cyfrowy

KORG OPSIX Syntezator cyfrowy

KORG OPSIX

Promocyjna cena tylko do końca września 2021 !!!

Produkty powiązane

Wysyłka

Sposoby dostawyNazwaCzas dostawyCena
DPD - Kurier DPD - Kurier 2 dni robocze Za darmo!
DPD Przesyłka COD ( pobranie przy dostawie ) DPD Przesyłka COD ( pobranie przy dostawie ) 2-3 dni robocze Za darmo!
Odbiór osobisty w sklepie stacjonarnym Odbiór osobisty w sklepie stacjonarnym Prosimy o odbiór towaru do 7 dni roboczych. Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 500,00zł darmowa dostawa!